O NÁS » SILIKOMART - silikonové formy
Silikonové formy SILIKOMART

 

Silikonové formy SILIKOMART přichází od předního italského výrobce pracovních pomůcek na pečení a vaření SILIKOMART. Jsou vyrobeny přímo v Itálii, v minulosti byly určeny pouze pro profesionální kuchaře a cukráře, v současné době firma Silkomart vyrábí menší silikonové formy určené pro použití v domácnostech.

Silikomart formy jsou ideální pro přípravu jakéhokoliv receptu, sladkého nebo slaného, pečeného nebo nepečeného. Jsou lehké, odolné a praktické, jsou nejlepší alternativou všech ostatních forem na pečení vyrobených z jiných materiálů. Tepelná vodivost zaručuje nejlepší výsledky při pečení. Jejich pružný tvar umožňuje jednoduché, rychlé a perfektní zpracování a snadné vyklopení.

Firma Silikomart používá k výrobě kvalitní 100 % potravinářský silikon, který splňuje náročné normy pro potravinářské využití, je naprosto netoxický, bez chuti a zápachu. Použitý silikon je nepřilnavý a elastický materiál, který je odolný proti stárnutí – křehnutí. Během pečení nedochází k uvolňování nežádoucího zápachu ze silikonové formy.

Jako praktický doplněk je k větším silikonovým formám dodáván tzv. Safe Ring. Tato patentovaná pomůcka zlepšuje manipulaci s naplněnou formou, zabraňuje vylití těsta při přemísťování do trouby či ledničky.

Design forem Silikomart je velmi rozmanitý - nejen klasické bábovkové a koláčové formy, srnčí hřbety nebo formy na muffiny, ale hlavně celá řada nezvyklých květinových, dětských a sezóních forem na pečení, zdobení a výrobu čokoládových bonbonů.


Silikonové formy SILIKOMART jsou odolné vůči teplotám od - 60°C do +230°C. Mohou být použity pro pečení v plynových, elektrických troubách i mikrovlnných troubách, ale jsou vhodné i pro zmrazování.

Údržba silikonových forem SILIKOMART je velmi jednoduchá. Lze je snadno omýt teplou vodou a houbičkou. Jsou prostorově velmi nenáročné: po ohnutí nebo srolování si vždy uchovávají svůj původní tvar. Jejich správné používání zaručuje delší životnost, než u jakéhokoliv jiného tradičního výrobku.